مقالات

10 مورد از فواید شگفت انگیز عطر

وقتی نوبت به انتخاب عطر می‌رسد، تنها ویژگی مدنظر ما برای یک عطر عالی این است که تمام طول روز رایحه خوب خودش را روی لباس یا بدن‌مان حفظ کند. اما یک عطر خوب، مزایا و فواید بیشماری دارد که اکثریت قریب به اتفاق از آن بی خبرند و به همین دلیل به ویژه آقایان هر روز عطر نمی‌زنند. در این مقاله به طور مختصر فواید عطر را توضیح می‌دهیم. قول می‌دهیم بعد از خواندن این مطلب، عطر زدن برای شما از یک انتخاب به یک ضرورت تبدیل شود.

  1. فواید عطر بر تقویت روحیه

یکی از مهم‌ترین فواید عطر این است که رایحه آن می‌تواند روحیه شما را تقویت کند. در واقع عطر زدن نه تنها نقش مهمی در بهبود خلق و خوی شما دارد، بلکه می‌تواند بر نگرش شما نسبت به زندگی هم تاثیر بگذارد. حس بویایی مستقیما به سیستم لیمبیک متصل است و بنابراین مغز شما فورا به انواع عطرهایی که استفاده می‌کنید، واکنش نشان می‌دهد.

  1. افزایش میل جنسی با عطر

یکی دیگر از فواید عطر این است که می‌تواند به عنوان یک داروی تقویت جنسی عمل کند، چرا که حاوی فرومون بوده و فرومون هم دارای خواص آفرودیسیاک است. این خاصیت باعث می‌شود فردی که عطر می‌زند، برای دیگران بسیار جذاب باشد. البته استفاده درست از عطر بسیار مهم است. بنابراین مطمئن شوید که عطر را به نقاط درستی از بدن‌تان می‌زنید. برای یادگیری نحوه عطر زدن حتما مقاله دیگر ما را بخوانید و از ویدیوی زیر برای افزایش ماندگاری عطرتان کمک بگیرید.

  1. فواید رایحه درمانی عطر

بارها ثابت شده که وقتی بوی عطر را می‌شنویم، چیزی در مغز تغییر می‌کند. بوییدن اسانس‌های خاص می‌تواند بسیار در تسکین حال عمومی بدن شما و ترشح هورمون‌های خاص که اضطراب را کاهش داده و تنش را از بین می‌برد، کمک کند. بنابراین از جمله فواید مهم عطر مزیت‌های روانی آن است.

  1. از بین بردن بوی بد بدن با عطر

تعجبی ندارد که یک عطر خوب می‌تواند بوی بدن را از بین ببرد و گاهی بوهای طبیعی بدن شما را هم تقویت کند. بیشتر عطرهای خوب معمولا حاوی افزودنی‌های ارگانیک هستند که بوی طبیعی بدن را متعادل می‌کنند.

  1. تداعی خاطرات با عطر

حتما تا به حال برای شما هم پیش آمده که با شنیدن بوی مربای تمشک، فورا به یاد آشپزخانه مادربزرگ‌تان افتاده باشید. یا بوی یک ماده غذایی خاص شما را به رستوران محلی موردعلاقه‌تان برده باشد. مواردی از این قبیل یکی دیگر از فواید عطر است و نشان می‌دهد یک رایحه خاص می‌تواند چه تاثیر قوی و شگفت انگیزی بر ذهن و بدن داشته باشد.

  1. فواید آرامبخشی عطر

عطر ها فواید آرامش بخش زیادی دارند که می‌توانند ذهن شما را تحت کنترل خود نگه دارند و همچنین به درمان بی خوابی کمک کنند. عطرها ترکیباتی دارند که سردرد را تسکین می‌دهند و با مزایای درمانی متعددشان، شما را از نگرانی دور می‌کنند. این بوها ذهن را به حالت مثبت و بدون استرسی هدایت می‌کنند که زمینه ساز شادی و آرامش شما خواهد بود.

 

  1. بیانگر شخصیت شما

یکی دیگر از فواید شگفت انگیز عطر این است که یک رایحه خاص می‌تواند معرف شما باشد و در واقع به عنوان یک عطر امضا عمل کند. برخی نت‌های گلی را ترجیح می‌دهند و برخی دیگر ممکن است عطری را انتخاب کنند که یادآور بوهای روستایی و خاکی باشد. نوع نت و رایحه عطر امضا، صرفا به علاقه شما بستگی دارد. اما به هر حال توجه داشته باشید که با استفاده مدام از یک عطر، رایحه خاص آن بخشی از شخصیت شما خواهد شد.

  1. فواید عطر بر اعتماد به نفس

عطرها واقعا می‌توانند اعتماد به نفس شما را افزایش دهند. یک عطر خوب علاوه بر اینکه به شما انگیزه و اعتماد به نفس کافی برای حضور در جمع‌های مختلف را می‌دهد، نگرش شما را هم بهبود می‌بخشد و کمک می‌کند تا در طول یک روز کاری شلوغ و بدون مشکل به فعالیت بپردازید.

  1. کاهش استرس

مطالب زیادی درباره فواید آرامش بخش یک عطر خوب گفته شده؛ اما اگر واقعا به دنبال چنین عطری هستید که استرس‌تان را کاهش دهد، عطری را تهیه کنید که حاوی روغن‌های ضروری باشد. این عطرها شدیدا در کاهش استرس موثر اند.

 

  1. بهبود تمرکز با عطر

با کاهش استرس و اضطراب و افزایش انگیزه، تمرکز بیشتر و بیشتر افزایش می‌یابد. یک عطر خوب کمک می‌کند که در طول روز روحیه خوبی داشته باشید و به شما این امکان را می‌دهد که بدون هیچ زحمتی روی کار موردنظر تمرکز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *